Formularz zgłoszeniowy.

Składy drużyn. Ranking graczy, punktacja, rezultaty danej kolejki i ogólna tabela.
Awatar użytkownika
robindian
Site Admin
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 07, 2020 3:26 pm
Kontakt:

Formularz zgłoszeniowy.

Post autor: robindian » wt mar 10, 2020 10:07 am

Witam.
Załączam w tym temacie formularz zgłoszeniowy wraz z listą zawodników. Formularz jest plikiem .xlsx, a więc nie powinno być problemu z jego odczytaniem. Znacznie gorzej będzie na smartfonach, ponieważ nie tylko dlatego, że nie każdy ma zainstalowany pakiet Office, ale również dlatego, że nie działają makra. W każdym razie sprawdzałem u siebie i o ile sam odczyt pliku nie stanowi problemu, to makra nie mają zastosowania. A to głównie przy ich użyciu wybieramy skład. No ale chyba nikt z czytających to nie ma problemu z dostępem do komputera. Wszak chodzi tylko o wybranie składu. Jak można to zrobić, napisałem w Regulaminie, który jest ogólnodostępny na forum.
Dla przypomnienia i to w skrócie napiszę tylko, że skład możemy również wybrać po prostu podając zawodników (wraz z numerami) tutaj na forum lub poprzez formularz kontaktowy ze strony speedwayfansite.com lub http://fsl.speedwayfansite.com. Wybór kadry i tak będzie weryfikowany pod kątem odpowiednio dopasowanych numerów oraz budżetu. Jak wiadomo numery 1-5 to seniorzy, pod tymi numerami mogą być też juniorzy i potencjalni rezerwowi. Numery 6-7 to juniorzy (zaznaczeni na czerwono), ale tylko krajowi. Numer 8 należy do rezerwowego, czyli zawodnika, który nie przekroczył wieku 24 lat (zaznaczeni na zielono). W tym przypadku mogą to być także zawodnicy zagraniczni. R1 i R2 to dowolni rajderzy, którzy są oczekującymi i mogą w każdej chwili wskoczyć do składu, a to wskutek kontuzji któregoś z zawodników pierwszego składu lub po prostu w ramach wymiany za zbyt słabe wyniki. O tym fakcie należy powiadomić poprzez forum lub formularz kontaktowy. Zmian możemy dokonywać w każdym momencie, ale najpóźniej do piątku do godz. 12, w którym rozpoczyna się dana kolejka meczowa. Punkty jeźdźców spod numerów R1 i R2 nie wliczają się do punktacji w danej kolejce. Składy drużyn pojawiać się będą na forum oraz na stronie http://fsl.speedwayfansite.com/ekipy.html. Więcej o punktacji można przeczytać w Regulaminie zamieszczonym w dziale Regulamin. Proszę koniecznie się zapoznać.
Wracając do wyborów zawodników preferowałbym poprzez poniżej zamieszczony formularz, bowiem jest tam możliwość podglądu na bieżąco ile wydaliśmy i ile jeszcze nam zostało budżetu. Przede wszystkim jest tam lista wszystkich dostępnych zawodników wraz z ceną i innymi kategoriami. Można sortować rajderów według wybranych kryteriów. Jak można dokonywać wyboru zawodników również jest opisane szerzej w Regulaminie. Dla leniwych napiszę, że należy kliknąć w strzałkę obok wybranego zawodnika, a ten się podświetli. Następnie wybieramy numer i klikamy strzałkę obok. Dla ułatwienia numery 6-7 są oznaczone na czerwono, a 8 kolorem zielonym. Pod tymi numerami muszą być zawodnicy oznaczeni w odpowiednich kolorach. Tak wypełniony formularz należy załączyć tutaj na forum w temacie Składy lub wysłać na maila podanego na stronie speedwayfansite.com jak i http://fsl.speedwayfansite.com. Składy ekip widnieją na stronie http://fsl.speedwayfansite.com/ekipy.html. Wybierając tę drugą opcję proszę podpisywać się nickiem jak na forum lub nazwą drużyny, a najlepiej obiema tymi nazwami. Można też bezpośrednio stąd wybierając opcję Kontakt, a następnie kopertę pod Avatarem.
Jeszcze raz odsyłam do Regulaminu i zapoznania się z nim.
Mogę się mylić, ale wiem, że niektórzy mogą kręcić nosem, że to tylko forum, że taka trochę niewygodna forma. Wiem o tym, bo będę starał się to ogarnąć. Doskonale wiem, że mobilna aplikacja, bo z tych korzysta się niemalże w każdej sytuacji i w każdej dowolnej chwili sporo by ułatwiła. Wiem, że nawet wersja na PC byłaby miło widziana. Nad obiema pracuję. Przynajmniej staram się, a by prace te posuwały się w dobrym kierunku. Za wyrozumiałość dziękuję. Jednak taka forma proponowana w tej chwili i w tym miejscu, mam nadzieję zadowoli wiernych sympatyków speedwaya. Przede wszystkim pragnę byśmy tworzyli fajną paczkę zapaleńców, a grę traktowali jako fajna zabawa.
Formularz online. Proponowałbym jednak, aby pobrać plik i w taki sposób wybrać skład. W pliku online nie działają makra, a więc powyższe metody wyboru składu nie będą skutkowały.
Załączniki
Formularz.xltm
(81.88 KiB) Pobrany 1119 razy


Ostatnio przesunięty w górę wt mar 10, 2020 10:07 am przez: robindian.

Zablokowany